Noctua دو خنک کننده پردازنده 140mm نامتقارن را عرضه نمود

کمپانی Noctua دو نمونه خنک کننده جدید با کیفیت بالا و با فن های 14 سانتیمتری به سایر محصولات خود اضافه نمود. در حالیکه NH-D15S سازگاری بالایی با نسخه تک فن از کلاس elite مدل NH-D15 دارد، NH-C14S جایگزین مناسبی برای Noctua C14 خواهد بود. هر دو مدل ارائه شده از ویژگی های طراحی نامتقارن برای جلوگیری از مسدود کردن شکاف های PCIe بر روی مادربورد بهره می برند.

خنک کننده های 14 سانتیمتری به انتخاب پیش فرض برای کاربرانی که به دنبال خنک کننده های با کیفیت برای سیستم های اوورکلاک یا سیستمهایی که عملکرد همراه با سکوت آن حائز اهمیت است، تبدیل شده است. اما این انتخاب منجر به مسدود شدن شکاف های PCIe در قسمت بالایی بیشتر مادربوردها میشود. مگ رولند موسیگ مدیرعامل کمپانی Noctua در این رابطه چنین میگوید:

با خنک کننده های پردازنده نوکتوآ مدل های NH-D15S و NH-C14S موفق شدیم با طراحی نامتقارن بهترین سازگاری را با شکاف های PCIe برقرار نماییم.

این طراحی نامتقارن سبب شده است تا مشکل تداخل بر روی اکثر مادربوردهای ATX و μATX برطرف گردد. همزمان با این طراحی استفاده از تک فن NF-A15 با کنترلر PWM و باله هایی که پایینتر آورده شده اند، 100% سازگاری را با ماژول های رم تا ارتفاع 65 میلیمتر را تضمین می نماید. کاربرانی که فضای کافی در کیس خود دارند می توانند علاوه بر این، یک فن 12 یا 14 سانتیمتری دیگر در قسمت جلویی هیت سینک نصب نمایند تا از مزایای استفاده از دو فن و افزایش کارایی با توجه به نیاز خود بهره مند شوند.

برو به بالا